Sepetim ( 0 )

HAKKIMIZDA

Bm çerçeve sahip olduğu bilgi ve tecrübeyi siz değerli müşterileri ile paylaşmanın heyacınını duyar. Kurulduğu günden itibaren Ahşap konusunda üretim yapan şirketimiz Dekoratif Ahşap Resim Çerçevesi , Ayna , Hediyelik Eşya , Promosyon Ürünler ve muhtelif ev dekorasyon işlerini yapmaktadır.

Hizmetlerimiz cnc ahşap kesim işleme , ürünü boyama , ambalajnı yaparak tüm Türkiye'ye gönderim yapmaktadır.

Küçük ölçekli bir işletme olmasına rağmen kurulduğu ilk andan itibaren kaliteye verdiği önem ve zoru başarma azmi sayesinde kısa sürede ev dekorasyon sektöründe tanınmış ve ilkelerinden asla vazgeçmemiştir.

Firmamızın değişmez prensibi daima kalite , hizmet , zamanında teslim ve uygun fiyat olmuştur. Bm çerçeveye gösterdiğiniz yakın ilgi ve desteğinizden ötürü teşekkür ederek sizlere bugün ve gelecekte hizmet vermeye devam edecektir.

Bm Çerçeve Reklam Matbaa ve Mobilya Tic.Ltd. Şti.

Vergi Dairesi : Avcılar

Vergi No       :178 074 7483

Mersis No     : 8517367621316400

Marka Adı: Çerçeve Dükkanı

Marka No: 2016 106893 


Marka Tesçil Resmi Belgesi   https://www.facebook.com/bmcerceve/photos/a.1479833445635915.1073741828.1479831618969431/1998546493764605/?type=3&theater
Fotoğraf Telif Hakkı ve Kopyalama, Copyright nedir.
Copyright © 2014 www.cercevedukkani.com Her Hakkı Saklıdır Fotoğrafların tüm hakları ve sorumluluğu fotoğraf sahiplerine aittir.
Buna rağmen gayri resmi yollardan da olsa kopyalanması, çoğaltılması ve dağıtılması tamamen fotoğrafı çekenin iznine tabidir. Fotoğrafların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
NOT: 5846 sayılı fikir ve sanat eserleri kanunu kapsamında daha önceden sonuçlanmış olan davalarda, 50,000 TL ile 600,000 TL arasında ağır para ve hapis cezaları verilmiştir. Bu hususların da dikkate alınması önemle duyurulur.
Telif hakkı nedir, herhangi bir bilgi veya düşünce ürününün kullanılması ve yayılması ile ilgili hakların, yasalarla belirli kişilere verilmesidir. Kısaca, orijinal bir yapıtın, eserin kopyalanmasına veya kullanılmasına izin vermeme hakkıdır.
Telif hakları
Türkiye Kültür ve turizm bakanligi Telif haklari ve sinema genel müdürlügü
Copyright
Türkiye Cumhuriyeti Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ya da kısaca FSEK, Türkiye'de 5 Aralık 1951 tarihinde kabul edilmiş ve halen yürürlükte olan 5846 sayılı kanundur. Resmî Gazete'nin 7981 no.lu sayısında yayımlanarak, 13 Aralık 1951 tarihinde yürürlüğe girdi.
Kanun, bilgisayar programları dahil bilim ve edebiyat eserleri, müzik eserleri, güzel sanatlar eserleri ve sinema eserlerinden doğan hakları tanımlar ve güvence altına alır. Buna göre ilgililerin bu eserler dolayısıyla maddi ve manevi yetkileri doğar.
Fotoğraf ve Telif Hakları
Fotoğraflar çeken, çektiği profesyonel fotoğrafları satan birçok kişi vardır. Bazen bu fotoğraflar izin alınmadan farklı farklı yerlerde kullanılmaktadır. Bu durumda hakkı ihlal olan bu kişi ne yapmalıdır?
Öncelikle profesyonel iş yapan herkes mutlaka ama mutlaka eserlerinin maddi haklarını birilerine devrederken yazılı bir sözleşme yapmalıdır. Bu sözleşme ileride çıkacak uyuşmazlıklar önemli bir ispat vasıtasıdır.
Örneğin fotoğraflar çekerek para kazanan Hasan, bir dergi için belli bir konuda fotoğraflar çekmiş olsun. Hasan ile dergi arasında bir telif hakkı sözleşmesi yapılacaktır ve Hasanin fotoğrafları bu dergide sözleşme çevresinde yayınlanacaktır.
Buraya kadar normal bir ticaret ilişkisi vardır. Ama Hasan, dergi için çektiği fotoğrafların başka bir basılı eserde yayımlandığının haberini alır hatta bu internette sitelerinde de izin yayınlanmaktadır. Hasan ne yapmalı?
Hasan, FSEK m.84′de düzenlenen koruma konusu, eser niteliğinde olmayan ‘işaret, resim veya ses nakline yarayan araçlardır’. Bu bağlamda her nevi fotoğraf FSEK kapmasında koruma alanı bulacaktır.
Fotoğrafların üçüncü bir kişi tarafından aynı vasıtadan faydalanılmak suretiyle çoğaltması veya yayımlanması durumunda, haksız rekabete ilişkin hükümleri uygulanır(FSEK m.84/11). Haksız rekabet, Borçlar Kanunu’nun 48. maddesinde ve Türk Ticaret Kanunu’nun 56-65. maddeleri arasında düzenlenmiştir. Türk Ticaret Kanunu’nun haksız rekabete ilişkin hükümlerinin uygulanabilmesi için, haksız rekabette bulunan kişinin tacir olması da gerekli değildir (FSEKm.84/II). Fotoğrafların koruma süresi 25 yıl olarak tespit edilmiştir.